Колегія Деснянського БУВР в смт Сосниця

Деснянське басейнове управління водних ресурсів продовжує практику розширених виїзних зібрань колегії. Цього разу підводити підсумки роботи за 2019 рік спеціалісти водогосподарської галузі басейну Десни зібралися у Сосницькому міжрайонному управлінні водного господарства.

На порядку денному – аналіз функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу області в умовах осінньо-зимового періоду 2019-2020 років; стан виконавської дисципліни та дотримання заходів з пожежної безпеки в міжрайонних управліннях водного господарства.

Заступник начальника управління Андрій Скумін доповів, що завдання з підготовки об’єктів виробничого призначення до роботи в осінньо-зимовий період виконані в запланованих обсягах та в передбачені календарними планами терміни.

Начальники МУВГ також прозвітували про виконану роботу за рік, що минає, окреслили подальші напрямки діяльності по оптимізації інфраструктури міжрайонних управлінь водного господарства та напрямки осучаснення процесів управління водними ресурсами.

Крім того, до розширеного зібрання колегії долучились представники Сосницької районної ради, Сосницької райдержадміністрації, Сосницької селищної ради, сектору у Чернігівській області Держводагентсва та представники ГО «За відродження Десни» на запит яких до порядку денного включено питання дотримання вимог водного законодавства у межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг (ПЗС) водних об’єктів.

– Нажаль, на сьогоднішній день проблема розорення заплавних земель, будівництво, садівництво чи городництво в межах водоохоронних зон та ПЗС існує. Вирішити дані питання ми в змозі лише консолідувавши зусилля всіх зацікавлених сторін у напрямку виконання та дотримання користувачами даних земель вимог та обмежень встановлених водним законодавством, – зауважила голова колегії, начальник Деснянського БУВР Наталія Грудницька.

Члени колегії рекомендували представникам виконавчої влади Сосницького району розглянути можливість замовлення проекту по встановленню водоохоронних зон та в їх межах прибережних захисних смуг річок Десна, Сейм, Убідь, Майдан, Кистер, Бабка. У свою чергу Деснянське БУВР повністю забезпечить інформаційний супровід даного питання.

По завершенню засідання присутні здійснять огляд берегоукріплення річки Десна біля села Велике Устя Сосницького району. Будівництво І пускового комплексу берегоукріплення здійснювалось у 2018-2019 роках. Другий пусковий комплекс даного проекту є одним з першочергових об’єктів в області, на який необхідні кошти державного бюджету для продовження його реалізації у наступному році.