Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» в період з 1 серпня до 15 вересня 2020 року будуть проводитися громадські консультації щодо головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна в рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

У рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» підготовлено перші розділи Плану управління річковим басейном Дніпра та визначено головні водно-екологічні проблеми.

Головні водно-екологічні проблеми (англійською – significant water management issues) – це діагноз стану річкового басейну, його головні «хвороби». Вони визначаються в результаті аналізу інформації та даних, зокрема, з моніторингу, водокористування, кількості населення, економічної діяльності, використання добрив та засобів хімічного захисту рослин тощо.

Важливість визначення головних водно-екологічних проблем полягає в тому, що саме на їх вирішення, в конкретних місцях має бути спрямована програма заходів для досягнення або підтримання доброго екологічного та хімічного станів вод річкового басейну.

Інформування громадськості та проведення громадських консультацій під час розробки Планів управління річковими басейнами, зокрема після визначення головних водно-екологічних проблем, передбачено Водною Директивою ЄС та постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017№ 336.

Тож запрошуємо громадськість ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна. А також залишити відгук шляхом заповнення відповідного онлайн-опитування (за посиланням унизу сторінки).