Водогосподарська обстановка в зоні діяльності Деснянського БУВР за жовтень 2018 року

Гідрометеорологічна обстановка

У жовтні по області зберігалась погода з нестійким температурним режимом та опадами в окремі дні.  Часом утворювалися тумани.

Періоди теплої погоди зареєстровані 6-8, 11-21 та 28-31 жовтня, коли середньодобові температури повітря перевищували середні багаторічні значення на 1-7º. У решту днів температури повітря були на 1-3º нижчими середніх багаторічних показників або близькими до них.

Середньомісячна температура повітря склала 8-9º тепла і була на 2º вище за середні багаторічні показники.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 24-25º. Мінімальна температура повітря та на поверхні ґрунту знижувалась до 1-4º морозу.

За останні 30 років спостережень дещо подібним за температурним режимом жовтень був у 1981, 1984 та 2006 роках.

Кількість опадів за місяць склала 11-45 мм (32-104% від норми).

Протягом жовтня на великих річках області спостерігались незначні  підйоми рівнів води з добовою інтенсивністю 1-3 см.

На  р. Десна біля м.Чернігів рівень  води  за  жовтень підвищився  на 30 см і на 31 жовтня досяг відмітки 137 см над нулем поста.

На р.Дніпро біля с.Неданчичі рівень води протягом вересня підвищився на 4 см і на 31 жовтня досяг відмітки 270 см над нулем поста.

На р.Сейм біля с.Мутин рівень води протягом вересня підвищився на 47 см і на 31 жовтня досяг відмітки 433 см над нулем поста.

На р.Снов біля м.Сновськ протягом місяця рівень води знизився на 7 см і на 8 годину 31 жовтня досяг відмітки 10 см над нулем поста.

 

Робота водогосподарського комплексу

Протягом жовтня проведено плановий відбір проб води на річках Десна, Судость, Стрижень, Білоус. Якість поверхневих вод, відібраних Деснянським БУВР у жовтні 2018, відповідає вимогам, які пред’являються до водних об’єктів рибогосподарського призначення за винятком заліза загального, марганцю, нітрит-іонів. Перевищення таких показників як залізо загальне та особливо марганцю, пояснюється переважно природними факторами: за рахунок їхнього вимивання з кристалічних порід українського щита і проходженням річкових водних об’єктів області по заболоченій і лісистій місцевості.

Забруднення нітрит-іонами пов’язане з антропогенними джерелами забруднення, які надходять з підприємств комунального господарства і промислових підприємств.

Станом на 01.11.2018 наповнення водосховищ становить 40-100%, забір води водокористувачами з водосховищ не здійснюється.

На 4 орендованих водосховищах, на яких здійснюється спеціальне водокористування для рибогосподарських потреб, дотримуються встановлені режими роботи.

Режим роботи каналів та ГТС – відповідно до умов сезонного періоду, згідно встановлених режимів.

Постійно проводиться спостереження за гідрологічною ситуацією.

Водогосподарська обстановка перебуває під контролем функціональної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у підсистемі протипаводкових заходів Деснянського БУВР. Аварійних ситуацій на водних об’єктах та гідротехнічних спорудах не зафіксовано.