ІНФОРМАЦІЯ

захист від шкідливої дії вод у ІІІ кварталі 2019 року

 

На сьогоднішній день остаточно завершено перший пусковий комплекс проєкту «Берегоукріплення р.Десна біля с.Велике Устя Сосницького району Чернігівської області» по бюджетній програмі КПКВ 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р.Тиса у Закарпатській області». Влаштовано 10 кам’яних шпор,  основна функція яких зміна напрямку течії річки Десна з метою уникнення подальшої деформації берега.

Будівництво даного об’єкту берегоукріплення обумовлено необхідністю захисту від шкідливої дії вод, від втрат земель та руйнування об’єктів інфраструктури.

Станом на III квартал 2019 року вищезгаданий об’єкт будівництва готується до прийняття в експлуатацію як закінчений будівництвом об’єкт.

Відповідно до Плану проведення моніторингу стану переформування берегів річок, та попередження шкідливої дії вод в III кварталі 2019 року Деснянським БУВР проведено спостереження на ділянках берегів р. Десна біля с.Велике Устя, с.Мале Устя, біля с.Пекарів та с.Спаське Сосницького району Чернігівської області та ділянки берега біля м. Чернігів (Бобровиця). За результатами обробки даних моніторингу, динаміка переформування берегів на даних ділянках в 2019 році знаходиться в межах середньобагаторічних значень. Втрат господарських об’єктів та житлових будівель не спостерігалось.