Перелік пунктів моніторингу масивів поверхневих вод у частині проведення Деснянським БУВР вимірювання вмісту забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод транскордонних ділянках водотоків, визначених відповідно міждержавних угод про співробітництво транскордонних водних об'єктів

Ведення державного моніторингу поверхневих вод в зоні діяльності басейнового управління здійснює лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР, яка має свідоцтво про визнання технічної компетентності №LB-08-20 від 18 березня 2020 р. чинне до 18 березня 2023 р.

 

ДЕРЖАВНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА ЕВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ

З 2019 року в Україні запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 758 затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод.

Порядком визначено чіткий розподіл обов’язків між суб’єктами моніторингу без дублювання повноважень, введено нові показники моніторингу, які в Україні до цього часу не вимірювались – пріоритетні, гідроморфологічні та біологічні.

Залежно від цілей та завдань державного моніторингу вод встановлюються такі процедури:

— процедура діагностичного моніторингу масивів поверхневих та підземних вод;

— процедура операційного моніторингу масивів поверхневих та підземних вод;

— процедура дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод.

У відповідності до наказу Міндовкілля від 31.12.2020 № 410 «Про затвердження програми державного моніторингу вод» та наказу Держводагентства від 31.03.2021 № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод», Деснянським БУВР з травня місяця 2021 року розпочинається виконання програми державного моніторингу вод, в частині діагностичного моніторингу поверхневих вод басейну річки Дніпро суббасейнів Верхнього Дніпра та річки Десна.

3 травня місяця лабораторія Деснянського БУВР розпочне щомісячний відбір та доставку проб до лабораторії Північного регіону м. Вишгород на визначення пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 №45 та специфічних басейнових речовин, визначених на основі скринінгу на 11 ділянках водотоків в 14 пунктах моніторингу, а саме:

2 транскордонні пункти суббасейну Верхнього Дніпра (на кордоні з Республікою Білорусь):

 • р. Дніпро, 1116 км, нижче с. Кам’янка Чернігівського р-ну;
 • р. Сож , 32 км с. Ст. Яриловичі Чернігівського р-ну.

6 транскордонних пунктів суббасейну Десни (на кордоні з РФ):

 • р. Десна, 569 км с. Камінь, Н.- Сіверського р-ну;
 • р. Судость, 3 км с. Грем’яч, Н. – Сіверського р-ну;
 • р. Снов, 120 км с. Гірськ, Корюківського р-ну;
 • р. Снов, 182 км с. Тимоновичі, Н.- Сіверського р-ну;
 • р. Ревна, 52 км с. Семенівка, Н.- Сіверського р-ну;
 • р. Цата, 7 км с. Клюси, Корюківського р-ну.

пункти моніторингу суббасейну Десни:

 • р. Десна, у межах м. Чернігів;
 • р. Білоус, м. Чернігів;
 • р. Мена, нижче м. Мена;
 • р. Остер, 1 км нижче сел. Козелець.

пункти моніторингу суббасейну Середній Дніпро (в межах Чернігівської області):

 • р. Удай, м. Прилуки (0,8 км вище);
 • р. Удай, м. Прилуки (1,0 км нижче).

Райони зазначені згідно нового адміністративно-територіального устрою Чернігівської області

З квітня місяця, згідно Програми державного моніторингу вод, виконання фізико-хімічних показників лабораторією Деснянського БУВР буде здійснюватись тільки з 8 транскордонних пунктів моніторингу по 20 фізико-хімічним показникам (з них 13 основних, решта додаткові по угодам).

Відповідно до нових вимог Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу з розподілом функцій між існуючими лабораторіями та уникнення їх дублювання.

 

ПЛАТНІ ПОСЛУГИ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1101 для підприємств-водокористувачів та орендарів ставків для рибогосподарських потреб лабораторія, на платній основі, проводить визначення показників якості поверхневих, підземних (ґрунтових), зворотних (дренажних, стічних) вод, вказаних в Сфері технічної компетенції лабораторії, згідно затверджених калькуляцій.

Ознайомитися з повним переліком послуг, які надає Деснянське басейнове управління водних ресурсів ви можете натиснувши це посилання.