З метою забезпечення ефективної та надійної роботи водогосподарських систем в 2023 році Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів проводяться заходи з підготовки міжгосподарських осушувальних систем до вегетаційного періоду 2023 року.

У зв’язку з проходженням високих рівнів повеневих вод, що супроводжуються виходом води на заплаву, підтопленням населених пунктів і сільськогосподарських угідь управлінням було запущено в роботу державні насосні станції «Млинок» біля сіл Кладьківка та Воловиця Ніжинського району та «Калита Гало» біля села Патюти Чернігівського району. Робота насосних станцій дала змогу відвести близько 1,5 млн м3 води з підтоплених територій.

З метою забезпечення вологою та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами на осушуваних землях області, проводиться комплекс заходів по забезпеченню наповнення водою каналів державних міжгосподарських меліоративних систем, загальною протяжністю близько    2,0 тис. км та підтриманню оптимальних рівнів води  565 регулюючими гідротехнічними спорудами.