Протягом 2021 року здійснювався комплекс заходів щодо підтримання в робочому стані меліоративних фондів, забезпечення безаварійної роботи каналів, дамб, обслуговування гідротехнічних споруд, виконання поточного ремонту та ремонтно-доглядових робіт на об’єктах інженерної інфраструктури меліоративних систем.

Проведено поточно-доглядовий ремонт 208 гідротехнічних споруд, в ході якого виконано очищення їх водопропускної частини від замулення та сміття, бетонування залізобетонних конструкцій, фарбування та маркування конструктивних елементів. На  міжгосподарських каналах та дамбах вирубано чагарникову рослинність загальною протяжністю 415 км, очищено від замулення 4,8 тис. м3 (з них механізовано 3,5 тис. м3), обкошено 625 га меліоративної мережі.

З метою забезпечення сталого функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу області в осінньо-зимовий період 2021-2022 років утеплено та відремонтовано  об`єкти виробничого призначення, заготовлено верхній спецодяг, створено запас паливно-мастильних матеріалів, забезпечено стале опалення виробничих і адміністративно-побутових приміщень та підготовлено механізми для боротьби із сніговими заносами.

Наразі Деснянським БУВР розпочато підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в 2022 році. В ході якої передбачено забезпечити готовність 110 тис. га меліорованих земель, відремонтувати 124 гідротехнічні споруди, підготувати 120 км каналів меліоративної мережі шляхом очищення від надлишкової чагарникової рослинності та очищення від наносів.