Відповідно до наказу Держводагентства від 18.12.20 № 1106 «Про заходи щодо підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в 2021 році» експлуатаційними дільницями Деснянського басейнового управління водних ресурсів проведено підготовку меліоративних систем до вегетаційного періоду в 2021 році.

Основним видом робіт підготовчого періоду взимку, була вирубка чагарнику на каналах та дамбах міжгосподарської мережі. За період підготовки було вирубано 236 га чагарникової рослинності, загальною протяжністю 185 км. До роботи в цьому році готувались 4 насосні станції. Однак у зв`язку з незначним цьогорічним водопіллям, підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів (в зоні функціонування насосних станцій) не було, тому в роботу насосні станції не включалися.

Починаючи з березня місяця, для покриття дефіциту вологи в засушливий період, на більшості гідротехнічних споруд області було проведено закриття затворів. Це дало можливість зарегулювати 17,0 млн. м3 води, з яких 3,0 млн.м3 на осушених торфових землях.

У весняний період продовжились роботи з поточного ремонту гідротехнічних споруд. Усього за підготовчий період проведено поточно-доглядовий ремонт 145 споруд. Це, переважно, роботи з побілки вапняною сумішшю бетонних конструкцій споруд, фарбування, очищення плит кріплення від мулу та сміття, бетонування стиків між плитами та на спорудах.

У квітні розпочаті земляні роботи з очищення від замулення. Поки-що всі роботи здійснювалися ручною працею, переважно це очищення мулових наносів біля гідротехнічних споруд. Очищення каналів від мулу складає 0,37 тис.м3.