«Чернігівщина – край зачарованої ріки. Унікальна річкова система басейну Десни!»

Сьогодні ми презентуємо вам нову рубрику приурочену до прийдешнього Дня Десни: «Чернігівщина – край зачарованої ріки. Унікальна річкова система басейну Десни!».

Отож, нашу мандрівку ми почнемо з найчистішої річки Європи – р.Снов. Це звивиста транскордонна річка, яка являється правою притокою Десни. Загальна її довжина – 253 км, в межах України – 190 км. Протікає вона по території Чернігівської області в Семенівському, Корюківському, Сновському, Городнянському та Чернігівському районах. Загальна площа басейну становить 8,7 тис. км2, в межах України – 5,4 тис. км2.

Цікаво, що на санскриті назва водойми перекладається як «купатися». Справді, плавати в ній саме задоволення, і не лякайтеся її коричневого відтінку, адже це просто показник підвищеного вмісту йоду у воді.
В історію річка увійшла завдяки «Сновській битві» – у 1068 році тут відбулась сутичка між військами чернігівського князя Святослава Ярославича та половецькго хана Шарукана.

Туристи цінують річку за піщані пляжі, чисту цілющу воду, можливість розбити намети на мальовничому березі, чи затамувавши подих прогулятись на плоту і байдарках. Крім того, це місце рай для риболовлі. Не дивлячись на те, що Снов річка широка і мілка (до трьох метрів вглиб), де дно рівне та піщане в ній проживають десятки видів риб: золотисті карасі та окуні, лящі та щуки.

Про Снов можна говорити багато, але краще один раз побачити, тож ласкаво просимо!