На часі – формування басейнової ради Десни та верхнього Дніпра

Найдовша притока Дніпра — річка Десна нарешті матиме свою басейнову раду, куди також ввійде частинка найбільшої річки України — Дніпра. Перед собою басейнова  рада Десни та верхнього Дніпра ставить вагомі завдання – напрацювати та реалізувати шляхи розв’язання найбільших  екологічних проблем басейну річки, що знаходиться в трьох областях України.

 

Так, 23 жовтня 2018 року відбудуться збори заінтересованих сторін щодо утворення басейнової ради Десни та верхнього Дніпра. До складу басейнової ради подали заявки водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органів влади та інші зацікавлені особи. Всього подано 28 таких заявок.

Установчі збори пройдуть на базі Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

Місце та час проведення заходу: 12.00, проспект Перемоги 39-А, місто Чернігів.

Контактні особи: Потапенко Вадим Олександрович, тел. (0462) 4-40-77

Сластьон Ольга Михайлівна тел. (0462) 4-20-38.

В ході порядку денного планується розглянути такі питання:

  1. Обрання робочих органів та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради.
  2. Формування складу басейнової ради.
  3. Розгляд проекту Положення про басейнову раду.
  4. Обрання голови басейнової ради та його заступника.
  5. Утворення секретаріату басейнової ради, його структури та обрання виконавчого секретаря.
  6. Інші питання.

 

Довідково: Згідно гідрографічного і водогосподарського районування, суббасейн річки Десна (66 % території Чернігівської області) за своїм водноресурсним потенціалом і по своїй ролі має визначне значення для соціального і економічного розвитку України. В межах території України площа басейну річки Десна 34,2 тис.км2. У тому числі по областях: Чернігівська – 66%, 22,7 тис. км2; Сумська – 31%, 10,8 тис. км2; Київська – 2 %, 0,7 тис. км2. В басейні протікає 1158 річок загальною довжиною 7065 кілометрів та налічується більше 3 тисяч водойм.

Отже, працювати є над чим, тому є всі підстави сподіватись, що з початком функціонування басейнової ради Десни та верхнього Дніпра екологічні проблеми будуть вирішуватись оперативно і комплексно.

Установчі збори з формування складу басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра відбудуться відповідно до Закону України від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом»наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.01.2017 № 23 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради» (зареєстровано у Мін’юсті 17 лютого 2017 р. за № 231/30099).