10 одноразових пластикових речей від яких можна відмовитися просто зараз!

1️⃣ Поліетиленові маєчки. Замінюємо на авоськи, шопери, рюкзаки або еко-сумки від Деснянського БУВР. А якщо прийшли в магазин і забули еко-торбу – не біда, купуйте те, що можете забрати у руках.

2️⃣ Фасувальні пакети. Замінюємо на багаторазові контейнери, еко-мішочки і зіп-пакети. І пам’ятаймо, деякі товари можна донести до каси зовсім без упаковки.

3️⃣ Окремо фасовані чайні пакетики. Чи знаєте ви, що чайні пакетики теж містять пластик, але про це наступного разу. Блискуча індивідуальна упаковка для пакетиків – це багатошаровий матеріал, який не беруть в переробку. Рекомендуємо купувати чай розсипом і заварювати через ситечко.

4️⃣ Одноразовий столовий посуд. Давайте використовувати свої особисті багаторазові або вибираймо місця, де їжу сервірують в звичайних тарілках.

5️⃣ Пластикові соломинки. Якщо випити напій без соломинки, його смак не зміниться, а ось сміття стане менше. Для любителів пити напій через трубочку, є безпечні рослинні альтернативи, тісто (порожнисті макарони букатіні), бамбук та довговічні метал і скло.

6️⃣ Вода в пляшках. Зараз існує великий вибір багаторазових пляшок, які не тільки зменшують кількість викинутого пластику, а й можуть підкреслити вашу індивідуальність та стиль.

7️⃣ Паперові стаканчики – насправді не паперові і зсередини покриті тонким шаром пластика. Любите напої «з собою» – заведіть багаторазову термо-кружку, в деяких закладах навіть дають знижку при купівлі напою в свою тару.

8️⃣ Ватні палички на пластиковій основі: від одноразових можна відмовитися зовсім і використовувати палички з паперу та бамбуку.

9️⃣ Рідке мило і гелі для душу в пластикових флаконах замінюємо на тверде мило (і бажано купувати його на вагу, без упаковки). Воно займає менше місця і використовується більш економно.

? Ваші варіанти. Впевнені ви зможете поповнити наш список власним досвідом збереження навколишнього середовища.

✅Нагадуємо, що біля адмінбудівлі БУВР знаходиться контейнер, куди ви можете приносити ймовірні вироби, котрі підлягають переробці (предмети зі спеціальною позначкою з цифрою 2, 02, або маркуванням HDPE).
Зібраний кольоровий пластик отримає повторне життя у формі необхідних матеріалів для проведення екологічних акцій та заходів чи в інших корисних предметах спільного користування. Зробіть свій внесок у чистоту довкілля!